07.11.2015 23:19
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ 2016 РОКУ
ХАРАКТЕРИСТИКА СЕРТИФІКАЦІЙНОЇ РОБОТИ З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
Зміст роботи визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов (англійська мова) для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти (затверджено Міністерством освіти і науки України, наказ від 01.10.2014 р. № 1121; лист від 20.10.2015 р. № 1/11-15239). Загальна кількість завдань роботи – 43. На виконання роботи відведено 120 хвилин. Сертифікаційна робота складається з трьох частин: Читання. Використання мови. Письмо.
У сертифікаційній роботі з англійської мови використовуються завдання чотирьох форм: 1. Завдання на встановлення відповідності (№1–5, 11–16). У завданнях пропонується підібрати заголовки до текстів/частин текстів із наведених варіантів; твердження/ситуації до оголошень/текстів; запитання до відповідей або відповіді до запитань. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання встановив правильну відповідність і позначив правильний варіант відповіді в бланку відповідей А
. 2. Завдання з вибором однієї правильної відповіді (№6–10). До кожного завдання наведено чотири варіанти відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив правильну відповідь в бланку відповідей А.
3. Завдання на заповнення пропусків у тексті (№17–42). У завданнях пропонується доповнити абзаци/речення в тексті реченнями/частинами речень, словосполученнями/словами із наведених варіантів. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив правильний варіант відповіді в бланку відповідей А.
4. Завдання з розгорнутою відповіддю (№43). Завдання цієї форми передбачає створення учасником зовнішнього незалежного оцінювання власного висловлення відповідно до запропонованої комунікативної ситуації в бланку відповідей Б.
Схеми оцінювання завдань сертифікаційної робити з англійської мови: 1. Завдання на встановлення відповідності оцінюється в 0 або 1 бал: 1 бал за правильно встановлену відповідність; 0 балів, якщо правильної відповідності не встановлено або відповіді не надано. 2. Завдання з вибором однієї правильної відповіді оцінюється в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді не надано. 3. Завдання на заповнення пропусків у тексті оцінюється в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді не надано. 4. Завдання з розгорнутою відповіддю оцінюється від 0 до 14 балів за критеріями: а. Змістове наповнення (опрацювання трьох умов, зазначених у комунікативній ситуації) а1 – перша умова: 0, 1 або 2 бали. а2 – друга умова: 0, 1 або 2 бали. а3 – третя умова: 0, 1 або 2 бали. b. Структура тексту та зв’язність b1 – логіка викладу та зв’язність тексту (наявність з’єднувальних елементів у тексті): 0, 1 або 2 бали. b2 – відповідність письмового висловлення заданому формату (твір, лист (особистий, діловий), оголошення, записка тощо): 0, 1 або 2 бали. c. Використання лексики (лексична наповнюваність, володіння лексичним матеріалом): 0, 1 або 2 бали. d. Використання граматики (морфологія, синтаксис, орфографія): 0, 1 або 2 бали. Увага! 1. Якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання отримує 0 балів за критерій а. Змістове наповнення, то в такому випадку вся робота оцінюється в 0 балів. 2. Якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання отримує 0 балів за критерій с. Використання лексики або критерій d. Використання граматики, то в такому випадку вся робота оцінюється в 0 балів. 3. Якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання не приступав до виконання завдання, власне висловлення вважається ненаписаним і вся робота оцінюється в 0 балів. Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи з англійської мови, – 56.
Щоб дізнатися про умови й технології проведення ЗНО-2016, психологічно підготуватися, ознайомитися з різними формами тестових завдань, розрахувати час роботи із тестовими зошитами, визначити власний рівень знань і скорегувати підготовку до ЗНО, візьміть участь упробному тестуванні.
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти буде проводитися:
02 квітня 2016 року – з української мови і літератури;
09 квітня 2016 року – з англійської мови, біології, географії, іспанської мови, історії України, математики, німецької мови, російської мови, фізики, французької мови, хімії.
Реєстрація осіб, які виявили бажання взяти участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні, здійснюватиметься регіональними центрами оцінювання якості освіти з 05 до 30 січня 2016 року.
Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО)
Київський регіональний центр оцінювання якості освіти (КРЦОЯО)
Вінницький регіональний центр оцінювання якості освіти (ВРЦОЯО)
Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти (ДпРЦОЯО)
Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти (ДРЦОЯО)
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти (ІФРЦОЯО)
Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти (ЛРЦОЯО)
Одеський регіональний центр оцінювання якості освіти (ОРЦОЯО)
Херсонський регіональний центр оцінювання якості освіти (ХРЦОЯО)
Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти (ХРЦОЯО)
Це добровільне тестування осіб, які мають намір вступати до ВНЗ України. Пробне тестування проводиться за кошти фізичних (юридичних) осіб. Вартість одного тестування буде оголошено до 25 листопада 2015 року.
Тестові завдання пробного ЗНО відповідають програмам ЗНО, укладаються Українським центром оцінювання якості освіти і є максимально наближеними до тих, що будуть надані під час основного ЗНО.
Наказ УЦОЯО № 81 від 29.10.15 року
НАКАЗ
№ 81 від 29 жовтня 2015 року
Про проведення пробного зовнішнього
незалежного оцінювання в 2016 році
Відповідно до Порядку надання платних освітніх послуг державними та комунальними навчальними закладами, затвердженого спільним наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України від 23.07.2010 року № 736/902/758, Переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 року № 796, Положення про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 29.05.2008 року № 479, з метою ознайомлення осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів, із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання НАКАЗУЮ:
1. Провести в 2016 році пробне зовнішнє незалежне оцінювання (далі – пробне ЗНО) з таких навчальних предметів:
1) української мови і літератури – 02 квітня;
2) англійської мови, біології, географії, іспанської мови, історії України, математики, німецької мови, російської мови, фізики, французької мови, хімії – 9 квітня.
2. Затвердити Календарний план підготовки та проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2016 році, що додається.
3. Надати можливість учасникам пробного ЗНО використовувати завдання пробного ЗНО, перекладені кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами (крім завдань з української мови і літератури, російської та іноземних мов).
4. Встановити, що:
1) реєстрація осіб, які виявили бажання взяти участь у пробному ЗНО, здійснюється з 05 до 30 січня 2016 року;
2) витрати Українського центру оцінювання якості освіти на виконання робіт, пов’язаних із підготовкою та проведенням пробного ЗНО, компенсуються регіональними центрами оцінювання якості освіти за рахунок коштів, що надійшли від фізичних та юридичних осіб як оплата за надання послуги із проведення пробного ЗНО.
5. Керівникам структурних підрозділів Українського центру оцінювання якості освіти та директорам регіональних центрів оцінювання якості освіти забезпечити виконання Календарного плану підготовки та проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2016 році.
6. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Директор В. А. Карандій
До уваги випускників 2016 року!
ПРОБНЕ ЗНО буде проводитися:
02 квітня 2016 року – з української мови і літератури;
09 квітня 2016 року – з англійської мови, біології, географії, іспанської мови, історії України, математики, німецької мови, російської мови, фізики, французької мови, хімії.
Реєстрація осіб, які виявили бажання взяти участь у ПРОБНОМУ ЗНО, здійснюватиметься з 05 до 30 січня 2016 року на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти (https://testportal.gov.ua/regions/)